Канікули




Приємного

літнього

відпочинку,

дорогі

мої

учні!



АННА

ФЕДОРІВНА


.Творчі способи навчання дитини літер алфавіту

1. Виготовте свій ексклюзивний буквар

Виготовте з дітьми свій власний буквар. У відділі канцтоварів придбайте чистий блокнот (альбом) або змайструйте його самі за допомогою щільного паперу й діркопробивача, прошивши яскравою красивою стрічкою. Допоможіть дитині оформити для кожної літери окрему сторінку. Вона може написати її сама або вирізати вподобану зі старого журналу. Літеру можна доповнити барвистими ілюстраціями (із зображеннями, назви яких починаються з неї), вирізавши картинки зі старих розмальовок, листівок або журналів.

2. У поїздках грайте у гру «Розшукай літеру»

Така гра – простий і зручний спосіб вивчити з дитиною літери алфавіту. Щоразу, коли ви їдете куди-небудь, грайте у гру «Розшукай літеру». Попросіть дитину знайти літеру «А» на білбордах, номерних знаках автомобілів або покажчиках. Почніть з «А», потім переходьте до пошуку літери «Б» тощо. Після того, як ви вичерпаєте всі літери алфавіту, почніть спочатку.

3. Співайте пісні про алфавіт

Діти люблять співати, і що може бути краще, ніж пісня про алфавіт! Починайте свій вихідний день з однієї-двох пісень, захопіть ними свого малюка й не забудьте при цьому заспівати пісню про алфавіт. Такі пісні ви можете знайти в Інтернеті.

4. Грайте у гру за допомогою карток

Ви можете придбати дидактичні картки з алфавітом або виготовити свої власні за допомогою щільного паперу чи картону. Попросіть дитину знайти великій літері «А» її пару – малу літеру «а». На ваш розсуд, ви можете починати як з великих (пропонуючи шукати малі), так і з малих літер (пропонуючи шукати великі). Кожного разу, коли ваша дитина підбирає відповідну пару, вона повинна вимовити її вголос.

5. Випікайте печиво у формі літер

Яка дитина не любить печиво? Виріжте з тіста печиво у формі літер або напишіть їх на печиві глазур'ю (а краще запропонуйте це зробити дитині – за вашим зразком, наприклад). Нехай дитина замовить вам, які літери вона хоче з'їсти. Запропонуйте їй викласти літерами своє ім'я.

6. Зробіть алфавітний фотоколаж

Візьміть фотоапарат і підіть з дитиною в парк, зоопарк або просто погуляйте по вулицях. Шукайте й фотографуйте все, що починається на «А», «Б» чи інші літери, яким буде присвячене ваше сьогоднішнє «фотополювання», а також слова, що починаються на ці літери, якщо такі потраплять у ваше поле зору. Коли ви зробите фотографії, нехай ваша дитина виріже їх і підготує фотоколаж. Нехай напише або приклеїть відповідну літеру на щільний папір і навколо неї наклеїть підготовлені фотографії. Діти люблять фотографувати, так що це веселе заняття не залишить їх байдужими.

7. Ще одна гра на запам'ятовування алфавіту

Напевно, усі грали в цю гру. Вона цікава як дітям, так і дорослим. Якщо ваша дитина ще мала, ви можете спростити їй правила. Почніть з літери «А». Отже, кажете, наприклад, таке: «З «А» починається акула», «З «Б» починається банан», «З «В» починається вишня» і аналогічним чином рухайтесь по літерах далі. Якщо ваша дитина старше, ви можете зробити цю гру тематичною. Наприклад, можна називати за алфавітом лише фрукти або лише тварин. Діти навчатимуться запам'ятовувати слова певних категорій, а також повторювати алфавіт.

8. Грайте в алфавітне лото

Виготовте свої власні картки для лото із щільного паперу. Напишіть на них літери алфавіту. Називайте літери, і нехай ваша дитина відзначає їх на картці або ставить на них кубик. Коли дитина виграє, вона може крикнути «Бінго». Щоби зробити цю гру ще більш веселою, можна нагороджувати переможця невеликими призами.

9. Малювання алфавіту пальцями

Використовуйте щільний папір або ватман і разом з дитиною пальцями малюйте на ньому різні літери. Попросіть малюка намалювати великі й малі літери. Нехай він прикрасить їх по краю кольоровими крапочками або невеликими малюнками – як йому захочеться.

10. Грайте в алфавітні хованки

Наповніть мішок предметами, які починаються з різних літер. Наприклад, ви можете покласти в нього машинку, книгу, ручку й т. п. Покажіть дитині всі предмети. Потім покладіть їх у мішок. Попросіть її знайти певний предмет не дивлячись, а тільки доторкаючись до нього. Наприклад, чи може вона знайти предмет, який починається на літеру «К»? Який звук відповідає літері «К»? Потім спостерігайте, чи знайде вона в мішку книгу на дотик. Ця гра ефективна не тільки для вивчення літер і звуків, а і для розвитку в дітей тактильних навичок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Бажаєте вставити картинку в коментар? Для цього скористайтеся тегом
[im#]посилання на зображення[/im] - якщо картинка велика.
[im]посилання на зображення[/im] - якщо картинка маленька.
Картинка повинна знаходитися в Інтернеті, і її адреса повинна закінчуватися на jpg, gif або png або скористайтесь сайтом http://goo.gl/t0z1ux